Haber

Hatay’da depremzedenin evine girenlerin masum olduğu anlaşıldı.

Hatay’da depremzedenin evine girenlerin masum olduğu anlaşıldı.

HATAY – Hatay’da iki gün önce depremzede, evinde dövdüğü iki kişinin hırsız olmadığını anlayınca onlarla bir merkeze gelerek vedalaştı.

Kırıkhan ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde 1 Ağustos Salı günü depremzede olan Hanen Kamışkıran, ağır hasarlı evinde Ömer Kısa ve Nihat Polat’ı görünce hırsız diye döverek polise teslim etti.

Ömer Kısa ve Nihat Polat’ın emniyetteki sorgularında suçsuz oldukları anlaşılınca serbest bırakıldılar. Bunun üzerine Hanen Kamışkıran, Ömer ve Nihat’ın yanına geldi ve barışıp vedalaştılar.

Depremzede Hanen Kamışkıran, “Arkadaşlarla bir sorunumuz yok. Daha önce tanıdığım arkadaşlarım çıktı. Bir yanlış anlaşılma oldu. Zaten birbirimizle görüştük. Çok şükür bir sıkıntımız yok. En büyüğü olarak. Onlardan kendim özür dilerim.”

Uzman çavuşu bıraktığı dile getiren Ömer Kısa, “Askerden ayrılıp buraya geldim. Eşimin ve çocuklarımın psikolojisi bozulduğu için depremde evim yıkıldı. Benim kesinlikle bir ilgim yok. Hırsızlık. Beni tanıyan bilir. Bu zaten karakolda abilerim tarafından teşhis edildi. İfadem bile alınmadı, serbest bırakıldım. Bilin ki sadece sosyal medyada yanlış anlaşıldım” dedi.

Nihat Polat ise “Sosyal medyada gündem olan ve bizi hırsız olarak yaftalayan bu videoların kaldırılmasını istiyoruz. Anlaşılan serbest bırakıldık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu