Yaşam

3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde hafta sonu 47 film gösterildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Sinema ve Müzik Festivali hafta sonunu geride bıraktı. 47 yapımı 5 farklı mekanda seyirciyle buluşturan festival, bu akşam Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Zuhal Olcay konserine ev sahipliği yapacak.

İzmir’i sinema ve müziğin üretim merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, üçüncüsünü düzenlediği İzmir Uluslararası Sinema ve Müzik Festivali’nde hafta sonunu geride bıraktı. 22 Haziran Perşembe gününe kadar sürecek festivalde 47 üretici hafta sonu 7 farklı lokasyonda seyirciyle buluştu. Sinema gösterimlerinin devam ettiği festival, bu akşam Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Zuhal Olcay konserine ev sahipliği yapacak.

AASSM’de bu akşam Zuhal Olcay konseri

Festivalde sinema gösterimleri, soru-cevap ve söyleşilerin yanı sıra bugün iki özel etkinlik de düzenlenecek. Festivalin Onur Ödülü’ne layık görülen Ulusal Yarış heyeti lideri Zuhal Olcay, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde unutulmaz bir konser verecek. Bir diğer değerli etkinlik de Cemal Ünlü ile Music Exchange’in 100. Yıldönümü olacak. Cemal Ünlü, 100. yılında Muhacirler Müziği’ni ve Rembetiko’nun doğuşunu bestecileri, müzisyenleri ve saz sanatçıları, 78 parçalık plaklara (taş plaklar) ve en eski örneklerinden başlayarak sanatçılarına sunacak.

Ücretsiz sinema gösterimleri devam ediyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-serdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu