Haber

Hindistan’da Aşırı Yağış Nedeniyle Ölümler

Hindistan’ın Himaşal Pradeş eyaletinde şiddetli yağışlar nedeniyle 24 saatte 21 kişi hayatını kaybetti. Aynı zamanda, Shimla’nın Summer Hill bölgesinde şiddetli yağmurların neden olduğu toprak kaymaları sonucu bir tapınak çöktü ve dokuz kişi öldü. CM Sukhvinder Sukhu bir tweet’te enkazı temizlemek için kurtarma operasyonlarının sürdüğünü belirtti. Aynı gün, Himaşal Pradeş’in Solan ilçesine bağlı Jadon köyünde bir bulutun patlaması sonucu yedi kişi öldü ve 20 kişi mahsur kaldı.

Öte yandan Uttarkand’da hava durumu dairesi tarafından kırmızı alarm verildi ve polis ve SDRF ekibi alarma geçti. Uttarkand DGP Ashok Kumar, ANI haber ajansına verdiği demeçte, bölgedeki sürekli yağışlar nedeniyle Dehradun’da bir üniversite binasının çöktüğünü söyledi. Ayrıca, Chamoli ilçesine bağlı Bansbara köyü yakınlarındaki Rudraprayag-Gaurikund Ulusal Otoyolu, Mandakini nehrinin güçlü akıntıları nedeniyle yol erozyonu nedeniyle kapatıldı.

Hindistan Meteoroloji Departmanı (IMD), bugün (14 Ağustos) Himaşal Pradeş ve Uttarkand’da çok şiddetli yağış aktivitesi tahmin ediyor. Pencap, Haryana ve batı Uttar Pradesh’te aynı zamanda geniş çaplı yağmurlar bekleniyor. IMD’nin günlük bültenine göre, Uttarkand’da Pazartesi’den Cuma’ya (18 Ağustos) hafif/orta şiddette yaygın yağmurlar ve münferit şiddetli yağışlar bekleniyor.

haberkazimkarabekir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu